Yeni Eczane Tabelası

Eczane tabelası eczanelerin daha kolay bulunabilmesi ve çevredeki diğer işletmelerden kolayca ayırt edilebilmesi için bazı standartlar ile tasarlanmaktadır. 2014 yılında yürürlüğe girerek resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile bu standartlar günümüzde zorunlu haldedir.

Bu standartlara göre tabeladaki eczane yazısını oluşturan kutu harfler ışıklı olarak tasarlanabilir ancak bunun dışındaki malzemelerin ışıksız olması zorunludur. Bu yönetmelik sayesinde haksız rekabet ortadan kaldırılarak bu konuda bir standartlaşma söz konusudur.

Eczane Tabelası Fiyatları

Eczane tabelası fiyatları eczanenin ön cephe genişliğine göre değişmektedir. Bu sebeple standart bir fiyat vermek söz konusu değildir. Belirli hesaplamalar yapıldıktan sonra yeni yönetmeliğe uygun tabela için fiyat çıkarılmaktadır.

Tabelada kullanılacak eczane yazısını oluşturan kutu harfler zorunlu olarak kırmızı pleksi malzemeden yapılmaktadır.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Ülkemizde 2014 yılında sağlık bakanlığı tarafından hazırlanan ve yürürlüğe girdikten sonra resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre tüm eczanelerin standart bir tabela kullanması sağlanarak hastaların eczanelere ulaşımının ve farkedilmesinin kolaylaştırılması aynı zamanda bu eczaneler arasındaki haksız rekabetin giderilmesi hedeflenmiştir.

Eczane Tabelası Modelleri

Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden önce tüm eczaneler farklı tabela tasarımları kullanabilmekteydi. Ancak yönetmelikten sonra bu tabelalarda bir standart söz konusu olduğu için farklı tasarımlar mümkün olmamaktadır. Yönetmeliğe uymayan işletmelerde yaptırımlar söz konusudur. Bu sebeple bu konuda tecrübeli ve yönetmeliğe hakim reklam ajansları ile çalışılmalı, standarda uygun bir hizmet alınmalıdır.

× WhatsApp Teklif İste