Uyarı Levhaları

Uygun maliyetli, kaliteli ve standartlara uygun uyarı levhaları seçeneklerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Uyarı Levhaları Nedir?

Herhangi bir tehlikeye neden olabilecek ya da birilerine zarar verebilecek durumla ilgili uyarıda bulunan işaretlere uyarı levhaları denmektedir. Kamudan özele, iş yaşamından özel yaşama kadar her alanda ihtiyaç duyulan uyarı levhaları görünmeyen ama hayatı güvenli hale getiren tabelalar arasındadır.

Tüm uyarı levhaları dâhil oldukları sektörün standartlarına göre yapılırlar. Uyarı levhaları, “23 Aralık 2003 tarih ve 25325 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliği” ‘ne uygun olarak üretilmektedir.

Uyarı Levhaları Temel Nitelikleri Nelerdir?

  • Uyarı levhaları, üçgen şeklinde üretilmektedir.
  • Sarı zemin üzerine siyah piktogram ve siyah çerçeve olup, sarı kısımlar işaret alanının en az % 50’sini kapsamaktadır.
  • Standart ölçüler şu şekildedir. 25 x 35 cm, 35 x 50 cm, 50 x 70 cm, 70 x 100 cm’dir.

Müşterinin talepleri doğrultusunda piyasaya sürülen standart ölçülerin dışında üretilebilen uyarı levhaları, galvaniz sac ya da alüminyum plaka olarak imal edilebilmektedir.

Fotolümen ya da reflektifli olarak üretilebilme seçenekleri de mevcuttur. Fotolümen levhalar, karanlıkta bir süre için ışık vererek parlamaktadır. Reflektifli levhalar ise karanlıkta üzerine düşen ışığı yansıtmaktadır.

Kullanılan Malzeme Çeşitleri Nelerdir?

  • Sticker Folyo; dolap, pano yüzeyi gibi ahşap ve metal yüzeyler için tercih edilmektedir. İç ve dış ortamlarda kullanılabilmektedir.
  • Pvc 0,50mm; esnek yapısı olduğu için, yuvarlak hatlara bile uygulanabilmektedir. Güneş ve yağmurdan etkilenmeden, dış ortamlarda kullanılabilmektedir.
  • Dekota 3mm; hafif olduğu için, montajı silikonla yapılabilmektedir.
  • Sac Galveniz 0,50mm; paslanma ve çürümelere karşı dayanıklı olması nedeniyle, dış ortamlar için önerilmektedir.

Uyarı levhaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

 

 

Leave a comment

× WhatsApp Teklif İste